TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

YEDİ GÖLLER – SAFRANBOLU – AMASRA Anasayfa / YEDİ GÖLLER – SAFRANBOLU – AMASRA

1.GÜN

 ABANT GÖLÜ – GÖL ETRAFINDA YÜRÜYÜŞ – YEDİGÖLLER – NAZLI GÖL – SAZLI GÖL – DERİN GÖL – SERİN GÖL – BÜYÜK GÖL – AMASRA – SORMAGİR KALESİ – KEMERE KÖPRÜSÜ – SAFRANBOLU –  YÖRÜKKÖYÜ – ÇAMAŞIRHANE – SİPAHİOĞLU KONAĞI

Değerli misafirlerimiz, 

Araç içi kahvaltımızı alıp Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz.  Göl kıyısına geldiğimizde Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir. Batı Karadeniz bölgesinin başka bir doğal cennetine Yedigöller’e uzanıyoruz. Yedigöller Milli Parkından içeriye girdiğimiz andan itibaren göreceğiniz manzara, sizi kendisine âşık edecektir. Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl, Kuru Göl ve Serin Göl Yedigöller’i oluşturmuştur.  Öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemekten sonra Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak.Eski bir Bektaşi köyü olan ve Safranbolu’nun minyatürü olarak kabul edilen Yörük köyü’ne ulaşıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Bu tarihi köyün ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.GÜN

SAFRANBOLU – HIDIRLIK TEPESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – KAYMAKAMLAR KONAĞI – CİNCİ HAN – AKÇASU KANYONU – SAAT KULESİ – KONAKLAR – ESKİ ÇARŞI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, dileyen misafirlerimizle, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) (Ekstra) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. Cam teras gezimizin ardından, bu turumuza katılmayan misafirlerimizi otelden alarak UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur Lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacaksınız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka YÖRÜKOĞULLARI organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  TÜRSAB Güvencesi    

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti     

*  Araç İçi İkramları

* Araç içi kahvaltı

*  1 Sabah Kahvaltısı

* 1  Akşam yemeği

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar     

*  Müze Giriş Ücretleri 

 *Teleferik

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentemıizi arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com