TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

URFA- ANTEP – HALFETİ Anasayfa / URFA- ANTEP – HALFETİ

Akşam 18:00 da Beyşehir’den çıkış. Ereğli, Pozantı,Adana,Maraş,Antep güzergahından Şanlıurfa ‘ ya doğru ilerliyoruz. Yol üzerindeki tesislerimizde ihtiyaç molalarımızı veriyoruz. Eğlenceli yolculuğumuz sonunda Sabah 08:30 da Urfa’nın en güzel yerlerinde acık büfe kahvaltımızı alıyoruz.Kahvaltıdan sonra  ilk olarak Balıklı Göl’ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim’in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerimizi yapıyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan Gümrük Han’da serbest zaman vereceğiz. Öğle yemeği , alışveriş ve fotoğraf çekmek için bolca vaktimiz olacak. Yemek sonrasında ise Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonrasında Akçakale Sınır Kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran’da yapacağımız çeşitli ziyaretlerin ardında Şanlıurfa’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Şanlıurfa’ya gelmeden hemen önce Hz. Eyüp’ün makamına ulaşıyor ve Çile Çektiği Kuyuyu ve Çeşmeyi görüyoruz. Akşam yemeğimizde Urfa’ya özgü lezzetlerden olan kırmızı ciğerle birlikte damaklarımızı lezzetlendiriyoruz. Akşam yemeği sonrasında otelimize konaklamaya geciriyoruz. Daha sonra dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi programı düzenliyoruz.

Otelimizde saat 08.00 de kahvaltımızı aldıktan sonra 09:00 da çıkış işlemlerimizi yaparak otelden ayrılıyoruz. Siyah Gülün yetiştiği bölgeye Halfeti’ye doğru ilerliyoruz. Burada asma Körü,Fırat nehrinde Bot gezisi,Tarihi kiliselerini,Suya batan köyü ve Karagülü de ziyaret ettikden sonra öğle yemeği için Gaziantep’e doğru ilerliyoruz.

Gazientep mutfağının meşhur Beyram çorbasını tadıyoruz. Misafirlerimizin yemeğinden sonra İlk olarak Gaziantep’in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız. Gaziantepin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Bey Mahallesi, aynı zamanda Mustafa Kemal ATATÜRK’ün nufusa kayıtlı olduğu mahalledir..  Burada ki Ermeni Konağında hem konağı fotoğraflayıp hem de yine yöreye özgü menengiç kahvesini yudumlayacağız. Ardından Kethüdazade Göğüs İbrahim Paşa Konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak Müzesine ulaşıyoruz.

Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, Tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Daha sonrasında Tütüncü hanına geçerek, Eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanallarının birleşme yerleri olan Kastelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar sonrasında tarihi sultan 4. Murat a kadar dayanan, Antep’in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kurubiber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler. Zincirli Bedesten, Tekke camii,Tarihi Çarşısı,Ayıntap Kalesi,Zeugma Mozaik müzesi ve Türkiye’nin en büyük Hayvanat Bahçesini sırası ile Geziyoruz.Serbest zamanlarımızda misafirlerimiz bolca fotoğraf çekip alışverişlerini yapabilirler.

Gezimizden sonra geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bu güzel doğu maceramızın sonuna geliyoruz.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com