TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

KAPADOKYA Anasayfa / KAPADOKYA

Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar tılsımlı ve büyülü bir atmosfer tarihi yok desek yeridir. Kapadokya yer altı ve yer üstü şehirleriyle gezilecek muhteşem yerler arasındadır. Çünkü dünyanın neresine giderseniz gidin eşini benzerini bulamayacak, böylesine bir gizemin içinde kaybolmayacaksınız. Burası yumusak lav tabakasının ruzgar ve yağmur aşındırmasıyla oluşan doğa harikasıdır.

Kapadokya kelimesinin anlamı bilmeyenler için hep merak konusu olmaktadır. Genellikle Peribacası demek olduğu düşünülür ama aslında bu isim Perslerin yakıştırdığı ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamına gelir.

Kapadokya Yeni bir yer tanımanın, tarih görmenin, doğanın keyfini çıkarmanın yanı sıra heyecan uyandıran ve unutulmayan bir tatil olacak sizin için.

 Sizin için ayrılan konforlu araçlarımızla, siz kıymetli misafirlerimizle birlikte Beyşehir’den 03:30 da hareket ediyoruz.  ilk durağımız olan Nevşehir Van Kahvaltı Sarayında zengin bir kahvaltı yapıyoruz.

Buradan Göreme Açık Hava Müzesine doğru yola çıkıyoruz.  Müze içerisindeki kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Uçhisar Kale gezisini yapıyoruz. Kalenin içinde gizli yollar, odalar, mahzenler, tüneller, sığınaklar hatta mezarlar bile bulunuyor.

Uçhisar Kalesi’nin belli bölümleri yıkılmış ancak yine de dimdik duran kısmıyla giden herkesin eski zamanlarda yaşanan zorlukların, savaşların, gizemli olaylarını yansıtıyor.   Kaymaklı yer altı sehri’ne doğru yola çıkıyoruz. 8 katlı olmasına rağmen yalnızca 4 katı gezilebiliyor. Tüf kayalara oyulmuş yeraltı şehrinde dar geçitlerle birbirlerine bağlanan odalar, depolar, su mahzenleri, mutfak ve erzak yerleri, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kiliseler yer alıyor. Mekanlar birbirine uzun galeriler ve karmaşık tünellerle bağlanmış. Aydınlatma için beziryağı yakılan kandiller kullanılmış.

Buradan da Avanos’a hareket edip Kızılırmak kenarında bulunan asma köprüden geçiyoruz.   İsteğe bağlı olarak Kızılırmak’da gondol,jet motorları ve tekne turları da yapılabilir. Kızılırmakdaki şehri gezerken çanak, çömlek yapımını ustasının ellerinden izliyoruz. Dilersek ustamızın yardımı ile bizde acemi bir çanak yapabiliriz. Üç Güzeller Seyri, paşa bağları ve Zelve gezisi ile devam ediyoruz. Burada oluşumunu tamamlamış mantar şeklindeki peri   bacalarını  göreceksiniz. Yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgârın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacaları arasında keyifli bir yürüyüş yapabilmek ve bolca fotoğraf çekebilmek için zamanımız olacak. Ürgüp merkeze öğle yemeği için geçiyoruz.  

Buradaki  restoranımız Nevşehir in gizemli ve otantik havasıyla birleşmiş. Tarihle ve doğayla iç içe bir mekanda dağın yamacına sırtını dayamış harika bir mekan. Kapadokya mutfağının lezzeti olan testi kebabı görsel sunumu ile birlikte masamıza gelecek. Yemekten sonra TURASAN şarap fabrikasını ziyaret ediyoruz. Burada şarabın yapım aşamasından geçen süreçteki atölyelerini gezip bilgiler alıyoruz. Ürgüp Asmalı Konak ile devam ediyoruz. Dizinin çekildiği sahneleri gözümüzde canlandırırken gezimize devam ediyoruz. Son olarak da mükemmel bir doğa harikası olan Ihlara Vadisini ve Kiliselerini  gezdikten sonra gizemli şehirden geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com