TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

URFA- MARDİN Anasayfa / URFA- MARDİN

1 GECE 2 GÜN MARDİN-URFA 

MARDİN

19:00 da eğlenceli yolculuğumuz başlıyor. Sabah kahvaltısının yapılmasından sonra mimarisi ve Mardin ‘in en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zaferan manastırını ziyaret ediyoruz. Önemli bir inanç turizm merkezi olan Mardin ‘de merkez ulu Cami , Meryemana Kilisesi ve Patrikhanesi , Deyr-ül Zaferan Manastır (Mor Hananya ) , Deyrulumur Manastırı (Mor Gabriyel ) Kasimiye Medresesi, Zinciriye Medresesini gezerek büyüleyici Mardin hanlarından ve taş sokaklarından alışveriş yapmak için serbest zamanın ardından Urfa’ya hareket ediyoruz. Mardin ,Urfa yolunda bulunan Viranşehir’de Eyüp Nebl Köyünü ziyaret ederek Eyüp Peygamberimizin Makamını görüp akşam konaklamak için Urfa’ya varıyoruz.

URFA
Sabah Urfa Halil-ür rahman Cami’ye varış ve sabah namazının kılınması . Namazın ardından Balıklı Göl (Halil-ür Rahman ve Ayn-ı Zeliha Gölü ) ziyareti. Sabah kahvaltısının ardından Hz. İbrahim ‘in doğduğu mağara ve Mevlid-i Halil Camii ziyareti, Hz. Eyüp Peygamber makamı (çile çektiği mağara ) ziyareti. Öğle yemeğinin ardından Harran ‘a hareket ; Anadolu’da ilk kurulan Üniversite , Harran Ulu Camii ve tarihi Harran evleri gezisi ve yöresel kıyafetleri deneme imkanı . Harran gezimizi bitirdikten sonra Urfa’ya dönüp alışveriş için serbest zamanın ardından Beyşehir’e hareket ediyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com