TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

KONYA Anasayfa / KONYA

Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti ve tarihin en büyük Aşk şehri KONYA’ya ulaşıyoruz. Gezimize “Gel, gel, ne olursan ol yine gel, ister kâfir ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel..” dizeleriyle bizleri çağıran, HZ MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ’nin türbesi ile başlıyoruz. Kubbe-i Hadra (Yeşil Kubbe), Matbah-ı Şerif, Dervişhan Odaları, Gümüş Kapı, Neyzen mezarlığı, Sabır Taşları, Mesnevi’nin ilk sayfası ve Şeb-i Arus Havuzu bugün müzeye dönüştürülmüş olan Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin Türbesi içerisinde göreceğimiz eserler olacaktır.

Rehberlerimiz tarafından yapılacak anlatımlarla beraber çok daha anlamlı hale gelecek bu ziyaretimiz sırasında yer yer duygulanacak, yer yer hüzünlenecek ama sonunda fazlasıyla huzur bulacağımız bir ‘’İlahi Aşk’’a yolculuk yapmış olacağız. Hz. Mevlana’nın Türbesini gezdikten sonra meşhur Konya Şekeri, Mevlevilikle ve Konya’yla ilgili her türlü hediyelik ürünleri alabileceğiniz Konya Şekerlemecisi’nde alışverişimizi yapıyoruz. Daha sonra 80 bin metrekarelik alandan yapılan 80 Binde Devri Alem Parkıyla gezimize devam ediyoruz. Park 3 bölümden oluşuyor. Masal kahramanlarının bulunduğu “Pamuk Şekeri” ve dinozor maketlerin yer aldığı “T-Reks” adlı bölüm özellikle çocukların büyük beğenisini topluyor. Adriyatik Denizinden Çin’e kadar büyük bir coğrafya üzerinde atalarımızın kurduğu medeniyetin taştan yapılmış abidelerinin minyatürlerinin bulunduğunu “Cihan-ı Türk” adlı bölüm ise yetişkinlerin yoğun ilgisine mazhar oluyor. 120 maketin bulunduğu bu bölümde 6 dilde bilgi veren otomatik makineler bulunuyor.

Yurt dışındaki tarihi eserlerin maketleri 1/25, yurt içindeki tarihi eserlerin maketleri ise 1/20 ölçeğindedir. 454 adet hayvana ev sahipliği yapan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesine doğru yola çıkıyoruz.Hafta sonları yaklaşık 8000 kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçesinde puma, aslan, kaplan, kurt gibi pek çok hayvan bulunmaktadır.Burada da doğayla iç içe Hayvanları keşfettikten sonra Bilim Merkezine geçiyoruz. Kalp atım ritminizi dinlemek, 9 şiddetindeki bir depremi tecrübe etmek, rüzgardan enerji elde etmek, tıpkı bir bilim insanı gibi laboratuvarda deney yapmak, dijital periyodik tablo yardımıyla bileşikler oluşturmak, elektrik devresi kurmak, bilimsel gösterilere katılmak ve gözlem kulesinden gökyüzüne bakmak ister misiniz? Bu meraklarımızı gidermek için tam da doğru yeri geziyoruz.

Sonrasında iseİstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, Mevlana Müzesi ile başlayan Mevlana Kültür Merkezi ile bütünleşen tarihsel ve kültürel bölgenin, Üçler Mezarlığı girişi noktası ile Şehitliğimizi gezmeye başlıyoruz. Şehitlik Ana yaklaşım girişinde, iki yönlü dekoratif havuz bulunan ve 32 bayrak direğinden oluşan bölüm vardır. Bu bayrak direklerinden 16’sı tarihte kurulan Türk Devletlerini temsil etmektedir. Karşılarında ise 16 adet Türk bayrağı bulunmaktadır. 460 m2 kapalı alandan oluşan müze, Kurtuluş Savaşı ve savaş yıllarını anlatan özel maket ve figürlerden oluşmaktadır. Burada da Şehitliğin manevi havasını aldıktan sonra Öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.Yemekten sonra Kelebekler Vadisi ile gezimize devam ediyoruz. 1.600 metrekarelik kelebek uçuş alanında 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bir cennet burası. Bahçesinde ayrıca 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunuyor ve bu sayede kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebiliyor. Bahçeye girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşıyoruz. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacaksınız.

Son olarak Sille Tarihi Yerleşim Alanına doğru yola çıkıyoruz. Sille’de bulunan tarihi eserlerin de sayısı yüzler ile ifade edilmektedir. Burada ilk olarak 327 yılında kilise olarak yaptırılan daha sonrada müzeye dönüştürülen Aya Eleni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sille de Arnavut kaldırımlı taş sokaklar, küçücük bir nehir, taş evler poz verircesine karşımızda beliriyor. Binlerce yıllık tarihi değerlere ev sahipliği yapan Sille’de, hala devam eden el sanatları ile karşılaşıyoruz. Özellikle Sille taş işçiliği hala atölyelerde sanatkarlar tarafından satır satır işleniyor.40 yıllık mum atölyesini geziyoruz. Türkiye’de bir ilk olan ve Turizme kazandırılan Sille Şapeli “Zaman Müzesi’’ nde Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait eserler ile Roma dönemine kadar uzanan zaman kavramı ile ilgili birçok eserin sergilendiği müzeyi ziyaret ederek gezimizi sonlandırıyoruz.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
Lüks Araçlar İle Ulaşım
 Araç İçi Kahvaltı
 Öğle Yemeği
 Araç İçi  İkramlarımız
 Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 Bireysel Seyahat Sigortası

 Türsab Güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 Kişisel Harcamalar
 Ekstra Turlar
 Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com