TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

İSTANBUL Anasayfa / İSTANBUL

Akşam 18:00 da Beyşehir’den hareket edip Eskişehir güzergahından yolculuğumuza devam edeceğiz. Yol üzerindeki tesislerimizde yemek ve ihtiyaç molaları verilecektir. İstanbul’a varış.

1. GÜN
Şimdi keşif zamanı. Biraz yürüyecek fotoğraf çekmeye doyamayacak ve İstanbul’u bir başka açıdan keşfedeceğiz.Masalsı yolculuğumuzda rengarenk çiçeklerin arasında huzur bulacağımız Sabah kahvaltımızı Eyüp Sultan da yapacağız. Mekke, Medine ve Kudüsten sonra İslam aleminin en rağbet gören mekanlarından biri olan Eyüp Sultan Camiyi ve Türbesini ziyaretten sonra teleferikle Pier Loti tepesine çıkacağız. Haliç ‘ in eşsiz güzellikteki manzarasına hayran kalarak çaylarımızı yudumlarken ruhumuzu dinlendiriyoruz. Daha sonra kısa sürede Türkiye turu yapabileceğimiz Miniatürk Müzesini gezeceğiz. Buranın ardından İstanbul boğazının sularına kendimizi bırakıp bir yat turu düzenleyeceğiz. Sizler Eminönü’nün balık ekmek lezzetini tadarken Osmanlının boğaza sıfır sıra sıra renk cümbüşü şeklindeki tarihi ve modern yalılarını izleyeceğiniz bir Yat turu olacak. Yat turu dönüşümüzden sonra Görkemli SULTAN AHMET CAMİ, AYASOFYA CAMİ VE YEREBATAN SARNICINI ‘da dolu dolu gezdikten sonra akşam yemeğimizi yiyip konaklamak için otelimize döneceğiz.

 

2. GÜN
Otelimizde boğaz manzarasında açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra Avrupa yakasında ki Osmanlı tarihli Fatih Cami ve Külliyesini geziyoruz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra PANOROMA 1453 Tarihi müzesinde İSTANBUL’ un fethini canlandıran üç boyutlu filmi izliyoruz. Tarihi müze’den çıktıktan sonra Bizanslılardan kalma Topkapı Surlarını gezeceğiz. Tarihi Bizanslılardan kalma Galata kulesinden Haliç boğazı ve İstanbul’u seyrediyoruz. Daha sonra Taksim meydanını İstiklal caddesini gezerek Nostaljik trenle Kara köye inip Yer Altı camisi ziyaret ediyoruz.. İstanbul manzarasında akşam yemeğimizi yedikten sonra konakladığımız otelimize geçiyoruz.

 

3.GÜN
Otelimizdeki kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. İSTANBUL‘un yedi tepesini seyredebileceğimiz boğaza nazır ÇAMLICA TEPESİNE çıkıyoruz. İstanbul da şehir manzarasının tadını çıkaracağınız en yüksek ve en güzel yerlerden birisidir. Yeni yapılan büyük Çamlıca Cami ‘sini ziyaret ediyoruz. Büyük ve küçük Çamlıca Tepelerine çıkıyoruz. Bu manzaradan sonra İstanbul yolculuğumuzun sonuna geliyoruz. Ve Beyşehir’e geri dönüş için harekete geçiyoruz.

 

 Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com