TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

DOĞU KARADENİZ Anasayfa / DOĞU KARADENİZ

1.GÜN 

Eğlenceli ve heycanlı yolculuğumuzun sonunda Amasya Kahveland Kafemizde Serpme kahvaltımızı alıyoruz. Bu muhteşem lezzetli kahvaltımızın ardından Şehzadeler Şehri Amasya’yı gezmeye baslıyoruz. Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmiyor tabiî ki bu aşkın hikayesine tanıklık etmek için Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ziyaret ediyoruz. Büyük ask hikayesini dinledikten sonra yolumuzun üzerindeki Gök Medrese Camii’ni panoramik olarak aracımızdan görüp, Amasya Müzesi` ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait, sikke, mühür, el yazması gibi Eserleri  ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Ardından Osmanlı Dönemi eseri olan II. Bayezid Külliyesi içerisinde bulunan camiyi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Yolundan yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz. Amasya Kalesi’ni ve yalıları görüyoruz. Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarlarını, Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini ya görüyoruz. Öğle yemeği ve serbest zamanımızdan sonra Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. 19 Mayıs 1919′ da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı’ nı başlatmış olduğu bu şehirde Samsun’ un simgesi olan İlk Adım Anıtını görüp fotoğrafladıktan sonra, silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun’ a getiren Bandırma Vapuru’ nu geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz Samsun’da bulunan Amazonuda gezip görebilirler. Akşam yemeği ve konaklama için Hampton By Hilton Samsun otelimize geçiyoruz.

 

2.GÜN

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Karadeniz’in diğer gizemli şehri olan Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu’yu ayaklarımıza seren, yeşille maviyi kucaklayan harika manzarasıyla ünlü Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe ‘de mükemmel manzara eşliğinde çaylarımızı içtikten sonra Giresun’a hareket ediyoruz.  Giresun Tirebolu 42 Çay Fabrikasında Çayın evreleri hakkında bilgi alip üretim aşamalarını gördükten sonra  taze çayımızın tadına bakıp cay ve fındık ürünleri alışverişi için serbest zamanımız olacaktır. Panoramik olarak fındık tarlalarını görüyoruz ve meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakmak için Akçaabata doğru ilerliyoruz. Buradaki serbest zamanımızdan sonra Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini geziyoruz. Ardından Trabzon Ayasofya’sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinden çıkan ürünleri inceliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Trabzon Hamsiköy Zigana Yayla Tatil Köyü Bunglov Evler de Yayla konaklaması yapıyoruz.

3.GÜN

Otelimizde kahvaltımızı yapıp çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra yemyeşil yayların içinden geçerek Bol oksijen ve manzara eşliğinde Hamsiköy` ü panoramik olarak görüp mükemmel Karadeniz Coğrafyasının manzarası ile meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakıyoruz.  Daha sonra Karadeniz’in bir başka incisi olan Rize’ye doğru sahil yolundan Karadenizin Hırçın Dalgalarını izleyerek gezimize devam ediyoruz.  Çaykarada Çay Fabrikalarını ve Rize bezi dokuma atölyelerinide panoramik olarak yolumuzun üzerinde görüyoruz. Karadeniz’in simgesi haline gelmiş eşsiz doğaya sahip olan Karadeniz’i Damarlarımıza kadar hissedeceğimiz anlatılamayacak kadar güzel olan sadece yaşanacak bir manzara ile Uzungöl Yaylasında fotoğraf ve öğle yemeği  için serbest zaman veriyoruz. Rize’de gezimizi tamamladıktan sonra Çamlıhemşin Üzerinden Fırtına Deresi kenarından yeşilin bir çok ton farkını  görebileceğimiz çay tarlalarının içinde dere kenarlarında küçük fotoğraf molaları vererek Karadeniz Türküleri eşliğinde Ayder Yaylasına akşam üzeri varıp akşam yemeği ve konaklama yayla içerisindeki Haşimoğlu Konağımızda olacaktır.

 

 

 

 

4.GÜN

Değerli misafirlerimiz; Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında; Karadeniz’in olmazsa olmazı Rize Ayder Yaylasını Ve Muhteşem doğal güzelliği ile Gelin Tülü Şelalesini geziyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan bu olağanüstü güzellikteki şelalenin seyrine doyum olmuyor. Berrak bir havada yukarıdaki yeşil yamaçları aşarak ince beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülen Gelin Tülü Şelalesi, son kademesinde 15 metre yükseklikten kendini boşluğa bırakıyor. Masmavi bir gökyüzü, yemyeşil orman dokusu ve bembeyaz şelalenin oluşturduğu renk cümbüşü, görenlerde hayranlık uyandıracak mükemmelliktedir. Geri dönüş yolculuğumuzda Vakfıkebir Plajında Mola vererek Karadenizin sularına elimizi sürerek denizin kokusunu alıyoruz. Fettahoğlu Vakfıkebir Ekmekten de Meşhur Trabzon Ekmeği Alışverişinizi Yapabilirsiniz. Sahil Kenarında ki yolculuğumuzda denize dolgu olan Trabzon Havalimanını panoramik olarak görüyoruz.  Karadeniz’den anı olarak kalacak yöresel ürün alışverişi yapabileceğimiz bir tesiste kısa bir mola veriyoruz. Karadeniz coğrafyasındaki anılarımızla birlikte mavi ile yeşilin birleştiği yaylalardan,mis kokulu çay tarlalarından geçerek  geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

 

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 

 

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com