TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

BURSA – ÇANAKKALE Anasayfa / BURSA – ÇANAKKALE

33 Bin kayıp veren Anzak torunlarının ziyaret amacıyla 13 bin km yol kat ederek gelip ecdadına gösterdiği saygı, bizlere 700 km mesafede , iman gücüyle 270 kg top mermisinin kaldırıldığı , metrekareye 6.000 merminin düştüğü derelirin de günlerce oluk oluk insan kanının aktığı , şehit olan 250 bin ecdadımıza göstermemiz gereken vefaya örnek olmalıdır.

1.GÜN

00.00 da Eğlenceli ve Heyecanlı yolculuğumuz başlıyor. Günün ilk ışıklarıyla Bursa Ulucami de oluyoruz. İslam alimleri tarafından ortak bir kanaat ve görüş olan beş mertebe mabetler arasında beşinci olan Ulucami ‘nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi sonrası sabah kahvaltımız için Uludağ’ın eteklerinde bulunan tam bir Osmanlı köyü niteliğini bozmamış Cumalı Kızık Köyüne hareket ediyoruz. Cumalı Kızık köyünün gezilmesi ve kahvaltı sonrası Tophanede bulunan Osmangazi ve Orhangazi dedelerimizi ziyaret edip Bursa manzarası izliyor ve Üftade Hz.lerini ziyaret ediyoruz ,  sonrasında Tarihi Hanların bulunduğu Ulu Cami önünde serbest zamanımızda alışveriş ve öğle yemeği molası veriyoruz. Buradaki mekanları fotoğraflama imkanı buluyoruz. Emirsultan Hz.’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Yeşil Türbeyi ziyaret ettikten sonra ; Osmanlılardan kalma Ulu Çınarı da gördükten sonra  Ecdadımızın şehit düşerek tarih yazdığı  Çanakkale topraklarına doğru yola çıkıyoruz.

2 .GÜN

Otelimize giriş yaptıktan sonra burada akşam yemeğimizi alıyoruz. Misafirlerimizin isteği üzerine Turuva  atını, aynalıyı çarşıyı görüp , boğaz gezintisi yapabilirler. Sabah  kahvaltımızı aldıktan sonra Feribotla Gelibolu Yarımadasına rehberimizle birlikte geçiyoruz. 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale savaşının izlerini görebileceğimiz Gelibolu yarımadasında ilk gezi noktamız Çanakkale Şehitler Abidesi oluyor.

1 – Gelibolu Fener Bölgesinde bulunan Bayraklı Baba. 2- Açık Mescit Hallacı Mansur Türbesi. 3- Muhammediye Kitabının yazarı olan Mehmedi Bican ve Kardeşi Ahmedi Bican Hz. 4- Piri Reisin Ünlü Dünya Haritasını Çizdiği ve şimdi Müze olarak kullanılan yer. 5- Akbaş Şehitliği. 6- Kaşıkçı Dede’nin Mezarı. 7- Kilitbahir Kalesi. 8- Hamidiye Tabyaları. 9- Seyit Onbaşı’nın bulunduğu Mecidiye Tabyası. 10- Havuzlar Şehitliği. 11- Şahindere Şehitliği. 12-Sargı Yeri Şehitliği. 13- Çanakkale savaşlarında Maneviyat doruk noktasında ulaştığı Kaymakam Yarbay Hasan Bey . 14- Abide. 15- Morto Koyu 16- Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği 17- Aiçıtepe Köyü 18- Mehmetçiğe Saygı Anıtı. 19- Tek Çam Anıtı. 20- Saka Erinden Alay Komutanına kadar herkesin şehit olduğu 57. Alay. 21- Conkbayır. 22-Büyük Anafartalar Ovası. 23- Suğla Gölü 24- Eceabat. 25- Gelibolu. 26 -Lapseki 27- Anzak Yarları.
Öğle yemeği ve namaz molası Alçıtepe Köyünde veriyoruz. Akşam Gelibolu’da serbest zaman içerisinde yemek yenildikten sonra Gelibolu’dan Lapseki’ye Feribot ile geçilip Biga –Bandırma – Karacabey- Bursa-Çay-Akşehir –Ilgın üzerinden Beyşehir’e geri dönüş için hareket ediyoruz.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentemızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com