TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

BEYŞEHİR Anasayfa / BEYŞEHİR

“Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır.“(Alaaddin Keykubad)

Beyşehir’i görmeyenleri ilçemizin doğal güzelliklerini, Gün batımını ve Tarihini görmeye davet ediyoruz. Altında Cennet saklı şehrimizi bir kez görüp gezdikten sonra buraya hayran kalacağınızı biliyoruz. Gelin birlikte Beyler Şehrimizi keşfe çıkalım…

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Beyşehire doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Türk mimari tarzının en güzel ahşap örneklerinden biri olan Eşrefoğlu Camii ve Külliyesini ziyaret ediyoruz.. Sekizgen, beşgen, yıldız ve geometrik dolgular,bitkisel bezemeler ile kaplanmış minber, kündekari tekniği, çinili mihrap ve ceviz ağacından devasa sütunları,sedef ve fildişi çatmaların da görülebilecek derecede inanılmaz bir incelikte inşa edilmiş olan tarihi Camiyi geziyoruz. Eşrefoğlu Cami’nin batısında olup, Seyfettin Süleyman Halil Bey tarafından yaptırılmış olan İsmail Ağa Medresesini geziyoruz. Sonrasında Türk taş işçiliğinin nadide örneklerinden biri olan Anadolu’daki en eski bedestenlerden birini ve devasa Kale Kapısını görüyoruz. Şehrin önemli simgelerinden olan 1908 -1914 yılları arasında yapımı tamamlanan Taş Köprüye doğru ilerliyoruz.

Burası regülatör baraj sistemi olarak yapılmıştır. Taş Köprü’nün uzunluğu 40.70 metre, eni ise 6.35 metredir. 14 sütun üzerine oturtulmuş 15 gözlü köprü üstü kemeri vardır. Köprü, Osmanlı Devleti’nin ilk kurduğu sulama projesi olarak bilinmektedir. Daha sonra Yakamanastır a çıkarak Beyşehir’in güzelliğini tepeden kuş Bakışı izliyoruz ve buranın doğal güzelliği ve temiz hava eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında misafirlerimizle birlikte Yat Turu ve Panoramik olarak ada gezintisi yapıyoruz. Gölde büyüklü küçüklü 33 ada bulunmaktadır. Büyük adalar genellikle gölün batısında yer almaktadır. Yat gezintimiz den sonra göl manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemekten sonra Sonsuz Şükran Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Sanatın her alanında hem atölye çalışmaları hem de dışa dönük etkinliklerin gerçekleştirildiği doğallığı bozulmamış bir köydür burası. Sanat kültür etkinliklerinin yapıldığı ve tamamen yeni kurulan bir alandır. Bu, statü olarak mahalle birim olarak köy Konya Hüyük’e bağlı Çavuş kasabasında oluşturulmaktadır. Bu alanda hem köyün, hem yörenin tarihsel ve sosyal birikimlerini dikkate alan yapılanma gerçekleştirilmektedir. Hem ulusal, hem de uluslararası çapta yetkin sanatçıların etkinlik, atölye ve yaşam mekanları oluşturulmaktadır. Köyün ve bölgenin kültürel ve ekonomik hayatına ciddi katkıları olacak bir projedir. Bu şekliyle Türkiye’de alanında da bir ilktir. Buradaki tarihi ve kültür gezimizden sonra Gölün kenarındaki Aşk Adası ve Vuslat Parkında fotoğraf molası ve serbest zaman veriyoruz.Akşam üzeri Beyşehir Gölü kıyısında muhteşem ışıltısıyla Günbatımını izliyoruz. Kızılın yüzlerce ışıltısı her yeri sarıyor. Gölde adeta bir renk cümbüşü yaşanıyor. İnsanlar zamanla manzara ile bir bütün oluyor ve siluete dönüşüyor.Dünyada Norveç dışında sadece BEYŞEHİR ’ de bu görüntüler ortaya çıkıyor. Buradaki günbatımı renk cümbüşü ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Bu manzara ile birlikte Beyşehir gezimizin sonuna geliyoruz.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
Lüks Araçlar İle Ulaşım
 Araç İçi Kahvaltı
 Öğle Yemeği
 Yat Turu
 Araç İçi  İkramlarımız
 Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 Bireysel Seyahat Sigortası

 Türsab Güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kişisel Harcamalar
 Ekstra Turlar
 Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

 

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com