TUR TAKVİMİMİZ 0 332 512 45 80

ANKARA Anasayfa / ANKARA

Atamızın yadigârı olan Başkent Ankara . Ankara ile ilgili “Soğuk şehir, memur kenti, sokakları denize çıkmayan şehir” gibi söylemler olsa da Başkentimizi gezmeden tanımadan önyargılı olmayalım. Ankara’nın bilinmeyen sokaklarını birlikte keşfedip tarihi koklayacağımız bir gezi olacak


Sabah saat 05:00 de Beyşehir den Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerindeki tesislerimizde ihtiyaç molası veriyoruz. Keyifli yolcuğumuz sonunda Ankara il sınırlarına ayak basıyoruz ve ilk durağımız bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gölbaşın’ da kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltımız’ dan sonra tabi ki ilk adresimiz Atamızın Kabri Anıtkabir’e doğru yol alıyoruz.

Anıtkabir tüm ihtişamı ve muhteşem yapısı ile bizim gibi pek çok ziyaretçisini karşılıyor. Ana kapıdan girdikten sonra törenlerin başlangıç noktası Aslanlı Yol’dan mozoleye yürüyerek Atamızın huzuruna çıkıyoruz.en içten duygularımızla Atamızı selamladıktan sonra alt katta bulunan Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın tüm detaylarının işlendiğini tarihin ne kadar yoğun anlatıldığını görüyoruz. Anıtkabir ziyaretinden sonra Eski Meclisi ziyaret ediyoruz. Serbest zaman alışveriş ve öğle yemeği için başkentin en büyük alışveriş merkezi olan Anka Mall’a gidiyoruz.

Dinlendikten sonra Ankara’yı simgeleyen Ankara Kalesine eski Osmanlı Evlerinin bulunduğu mahalleyi de görüyoruz. Ve Ankara’nın en yüksek tepesine kurulan kaleden şehrin güzelliğini izliyoruz. Ankara ya gelmişken teleferik keyfi yaşamadan olmaz diyoruz.Keçiören’i ve özellikle Estergon Kalesi, Keçiören Şelalesi, Atatürk Bahçesi, hatta Atakule ile Hıdırlık Tepesi’ni tepeden görmek isteyenlere görsel bir şölen sunuyor teleferik macerası. Teleferikle bu güzelliği tatdıktan sonra ülkemizin ve aynı zamanda tüm Avrupa’nın en büyük parkı olma özelliğine sahip olan Harikalar Diyarı’nı geziyoruz.Parkın içerisinde, Harikalar Diyarı adlı kitapta bulabileceğiniz tüm karakterler yer almakta ve muhteşem görüntüleri ile bizlere harika bir gezi sunmaktadır. Masalsı gezimizden sonra, modern mimariye göre klasik üslup ile inşa edilen Koca Tepe Camii’yi ziyaret ediyoruz. 16.yy. estetiği ile 20.yy. teknolojisi birleştirilerek inşa edilen camii; dört minaresi ile Selimiye Camii’ni, merkezi kubbe ve çevresindeki yarım kubbeleri ile Sultan Ahmet Camii’ni hatırlatmaktadır. Ankara’da deniz olmasa da dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan her türden deniz canlılarını bünyesinde barındıran Nata Vega Akvaryum, Ankara’ya denizi değil tüm okyanusu getirmiş desek yanılmış olmayız. Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise ikinci en büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahiptir.

Akvaryumda 11.500 balık ve omurgasız hayvan haricinde 120 de sürüngen bulunuyor. Kavaklıdere semtinde doğal güzelliklerimizden olan Kuğulu Park ‘a geçiyoruz. Çin ve Viyana tarafından Ankara’ya hediye edilen siyah ve beyaz kuğular sayesinde bu ismini almıştır. Günümüzde 20’den fazla kuş türü bulunmaktadır. Ankara’nın meşhur dönerini yemeden dönmeyiz tabi. Akşam yemeğimizi de yedikten sonra geri dönüş için yola çıkıyoruz.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

AÇIKLAMALAR: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası garantisi verilemez . 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. Mola Yerlerimiz   Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi  sebeplerden dolayı değiştirilebilir. Program zamanlamasında hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle  gerekli görüldüğü  takdirde değişiklik yapılabilir. Hava, yol şartları  ziyaret yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda ki gezilemeyen yerlerden acentemiz  kesinlikle sorumlu değildir. Yoğunluk ve zorunlu sebepler nedeniyle hizmet  bakımından aynı olmak kaydıyla oteller veya restoranlarımız  değişiklik gösterebilir. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal durumlarında  misafirlerimiz acentemiz tarafından bilgilendirilir.

Gruplara özel tur programları isteğe göre hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

Gezi - Tur Fotoğrafları:

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mh. Mevlana Cd.
Beyşehir Otogar / Konya

0 332 512 45 80

info@yorukogullariseyahat.com